Rapidshare ile bir çok internet kullanıcı henüz tanışamasa da bir çok internet kullanıcı bu popüler dosya paylaşımı sitesini tanıma imkanı buldu. Türkiye'nin yurt dışı çıkış hızından daha yüksek daha kaliteli bağlantısı olan rapidshare sitesi kısıtlamalarına rağmen sunduğu uzun soluklu dosya paylaşım hizmeti ile oldukça popüler..

Türkiye'de dosya paylaşımı için açılan bir çok site bugün internet çöplüğündeki yerini almışken rapidshare bu işi hakkıyla yaptığını bir çok defa kanıtlamış oldu.

Kişiler bu siteye paralı üyelikle dosya yüklerlerse bu dosyanın linki silinmiyor. Ancak ücretsiz olarak dosya yüklenirse belirli kriterlere göre bu dosya bir süre sonra sistem tarafından siliniyor. Aynı şekil paralı üyeler beklemeden dosya indirirken ücretsiz kullanan üyeler bir dosya indirme işleminden sonra belirli bir süre beklemek zorunda.

Rapidshare otomatik indirmelerin önüne geçmek ve ücretli üyeliği özendirmek için güvenlik kodu uygulamasını getirmişti. Şimdi ise güvenlik kodu kaldırılmış. Ancak indirme hızını ücretsiz üyelikler için 50 kb olarak sınırlamışlar. Yani 1024 kb bağlantısı olan bir kullanıcı 100 kb ile dosya indirirken şimdi en fazla 50 kb olarak dosya indirebilecek. Daha doğrusu hızı ne olursa indirebileceği hız 50 kb olacak diyelim.

Bu ciddi bir tepki sebebi olabilir ancak sunduğu hizmetin sürekliliği düşünülünce bir süre sonra bu da kabul edilebilir olacak gibi.. Çünkü rapidshare sitesi kuralları koyacak kadar popüler ve yaygın bir site..

0 yorum

Tavsiye Siteler

  • Eğitim Forumları
  • Yemek Tarifleri
  • Bilgi Deposu
  • Etkinlik Marketi
  • Hastalıklar