Yıllardır Microsoft teknolojisi ile yoğrulmuş bir bilişim dünyasında yaşadık. Aslında halen bu böyle. Ne kadar altarnatif çıkmış olursa olsun tekelleştirdiği bilişim sektöründe Microsoft devliğini sürdürüyor.

Microsoft ürünlerinin tamamına yakını ücretli. Ancak aynı kalitede veya daha kaliteli olan bir çok alternatif ürün ise ücretsiz sunuluyor kullanıcılara. Özellikle bir çoğu açık kaynak olan bu ürünler tamamen kullanıcı dostu ve maddi çıkar gözetilmeksizin gönüllülük esasıyla geliştiriliyor.

Herşeye rağmen ise Microsoft tekeli kırılamıyor. İnsanlar en çok kullanılanın peşinden gitmeye devam ediyorlar. Microsoft ticari kullanım alanları dışındaki kullanımların üstüne çok gtmiyor. Bu da tekelin devamı için fırsat oluyor.

Ne olursa olsun alternatifleri varken paralı ve tekelleşmeye açık ürünleri tercih etmemek dileğiyle..

Şimdi sizlere ücretsiz bir ofis yazılımı tavsiyesi.. Open Office! Tamamen ücretsiz ve açık kaynak kodlu. Yani kodları saklanmayan, isteyen herkesin yazılımda katkı sağlayabileceği bir ofis paketi. Microsoft ofisle aynı şeyleri yapabilen ama ücretsiz olan bu paketi kullanabilirsiniz. İster evinizde ister işyerinizde kullanabileceğiniz Open Office paketini kendi web sayfasından indirebilirsiniz. Ayrıca Türkiye sayfasında son bileşenler, işe yarayacak dosyaları da bulabilirsiniz.

Open Office Türkiye Sayfası Open Office İndirme Sayfası

Open Office ve açık kaynak yazılımları desteklediğiniz için teşekkürler..

0 yorum

Tavsiye Siteler

  • Eğitim Forumları
  • Yemek Tarifleri
  • Bilgi Deposu
  • Etkinlik Marketi
  • Hastalıklar