Yaz geldi.. Herkes bir yerlerde şimdi. Biraz durumu olan memleketinde dinleniyor, özlem gideriyor. Parası olan tatil hesapları yapıyor veya şu an tatilini yapıyor bir deniz kenarı semtinde. Magazin siteleri revaçta bu aralar. Çünkü ünlüler tatildeler. Gönüllerince eğleniyorlar. Hem ünlü olmak için dizi, tv oyuncusu, sanatçı olmanız gerekmiyor da! Paranızın olması yeterli. Paranız varsa medya sizin hayatınızı bizim evlerimize getiriyor. Ve bizler de izliyoruz. Kim kimi görmüş, kim kimle pişti olmuş.

Ayrıca bu pişti olmak deyimini bizlere kazandıran kişilere ayrıca beddua etmek istiyorum buradan. Magazin haberleriyle dolu günlerimizi onlara borçluyuz. Millet istemese bu haberler olmaz tabi ama ne yaparsın sonuçta zehiri enjekte edenin de bir suçu vardır değil mi?

Zenginler şu aralar olanca güçleriyle harcıyorlar.. Ortadirek vatandaşa lafım yok haliyle ama paraları savuran insanlara kızmamak elde değil. Onların bir gecelik playboyluk veya gece kızı masrafları ile kaç insanımız sokaktan kurtulur, kaç tane aç insan doyar hesaplamak yeterli bu gerçeği görmek için.

Geçim derdi yaşayanlar ise bir ağaç gölgesi bulup serinlemek, en azından yanmamaya çalışıyorlar. Tatil onların neyine? Yaz gelmiş bir çok iş için duraklama sezonu, işsizlik başlamış. Üç kuruş ekmek parası götürmek daha da zorlaşmış. Bu durum ile Antalya'nın, Bodrum'un beş yıldızlı otellerindeki yaşamı, villalarındaki yaşamı kıyaslamak isteyen var mı?

Herşey dahil otellerin lüks ötesi mutfaklarındaki akşam yemeği nerede yoksul vatandaşımızın akşam yemeği seçeneği nerede?

Çok yazık bu ülkeye, çok yazık bu insanlara.. Atatürk'ün ise kemikleri mutlaka sızlıyordur. Halk bu kadar itilip kakılır mı? Bu kadar aciz bırakılır mı? Halk diyorum evet. Diğerleri halk değil mi? Değil tabi..! Onlar halkın üstünde yaşayan elit tabaka.. Onlar insan ama bizler değiliz. Devlet devletliğini bilseydi bu böyle olmazdı tabi. Devlet arpası bol olanı destekliyor. Parası olan daha da kazanıyor. Parası olmayan ise ne yapsın...

Lüks yaşayabilen belki % 5 ama fakirlik çeken en az % 70 diye rahatça söyleyebilirim....

0 yorum

Tavsiye Siteler

  • Eğitim Forumları
  • Yemek Tarifleri
  • Bilgi Deposu
  • Etkinlik Marketi
  • Hastalıklar