Dün itibariyle meydana gelen gözaltı olayları Türkiye'yi yeni bir kaosa sürükleyebilecek kadar kuvvetli. Cumhuriyet tarihinde ilk defa gerçekleşen emekli bir orgenaralin tutuklanması durumu bir hayli düşündürücü. Bu kadar üst düzey kişilerin tutuklanması akla büyük karışıklıkları getiriyor. Devamında neler olur? Darbe girişimine karşı mı oldu tüm bunlar? Bundan sonra ne olur? Darbe yolunda bir gidiş mi bizimkisi? Bütün bu sorular şimdilik cevapsız kalacak!

Ancak iddianameler açıklandıkça birşeyler netleşecek..

Türkiye'de derin devlet olduğu su götürmez bir gerçek. Yıllardır Türk Milleti üzerinde oynanan oyunları görmemek kör olmaktan öte tam bir koyunluk olacaktır. İnsanı insana kırdıran anlayış bizim ülkemizin yıllarca bir parçası olmuştur ne yazık ki!

Çorum'da, Kahramanmaraş'ta, Sivas'ta, Gazi Mahallesi'nde ve daha bir çok yerde yaşananlar kolay açıklanabilecek olaylar değil..

Bugün Sivas Olaylarının 15. yıldönümü.. Eminim ki ülkemizin sağcı ve solcu aydınları bu tatsız olayı kınıyorlar. Çünkü bu üzücü ve dehşet verici olay insanım diyen herkesi yaralamaktadır.

Umarım bu tarz insanlık dışı hareketler son bulur ve daha şeffaf bir ülke oluruz. Atatürk Türkiyesi aydınlıktır. Bugünkü karanlık Türkiye Atatürk'ten uzaklaşmaktadır..

0 yorum

Tavsiye Siteler

  • Eğitim Forumları
  • Yemek Tarifleri
  • Bilgi Deposu
  • Etkinlik Marketi
  • Hastalıklar